یکشنبه، آذر ۱۵، ۱۳۹۴

اشرف سابق لیبرتی حاضر کارتهای"تضمین" م-ت اخلاقی

اشرف سابق
لیبرتی حاضر
کارتهای"تضمین"
در اخبارتلویزیون جماعت رجوی چنین تیتری(سرنوشت) عنوان شده است که :
قانون لازم الاجرای بودجه ایالات‌ متحده آمریکا درباره حفاظت از ساکنان کمپ لیبرتی .
خبر بطور خلاصه به قرار زیر است :
قانون بودجه دفاعی سال ۲۰۱۶ آمریکا همراه با الحاقیه ۷ ماده‌یی مربوط به تضمین حفاظت و امنیت ساکنان کمپ لیبرتی ، روز ۲۵ نوامبر ۲۰۱۵ به امضای اوباما، رسید  و تبدیل به قانون شد.
خبر بالا با بوق وشیپور از تلویزیون "جماعت رجوی" طی مراسم خاصّی پخش شد،طوری که اگرتیتر خبر اعلام نمی شد،حتما همه فکر می کردند که یا  خامنه ای به درک واصل شده ،یا حدّاقل بشار اسد از سوریه فرار کرده است .
جدای از همه سر وصداها و شیپور وطبل و دهل ها با هم نگاهی می اندازیم به یک یک بندها ی به اصطلاح قانونی حفاظت و امنیت زندانیان لیبرتی،بویژه ابتدا و به عمد به بند ۳ آن .
 در بند ۳ آمده است که :
" ۳آمریکا به دولت عراق تأکید کند در قبال هر حمله یا محاصره احتمالی، دسترسی مستمر و قابل‌اتکای ساکنان به غذا، آب تمیز، کمک‌های پزشکی، برق و سایر نیازهای انرژی، و هرگونه تجهیزات و تدارکات  لازم برای حفاظت ساکنان را در زمان هر حمله یا محاصره توسط نیروهای خارجی ، تضمین کند."
با توّجه به بند بالا، یعنی همچنان "چراغ سبز" حمله به لیبرتی روشن وپر رنگ است ،که ممکن است بنا به شرایط کمی کمرنگ تر ویا خیلی پر رنگتر شود. ولی از همه جالب تر در این بند۳،جمله کوتاه    "آّ ب تمیز" است(به قول سهراب سپهری دل خوش سیری چند ؟)
این از بند ۳ که تنها چیزی که در آن همچنان نمایان وتضمین شده است،حفظ عدم امنیت وحمله های احتمالی دیگر  است .
در بند ۱ می خوانیم که :
. قدم‌های سریع و مناسب را طبق توافق‌های بین‌المللی بردارد تا امنیت و حفاظت فیزیکی ساکنان کمپ لیبرتی را تضمین کند."
باید گفت ماقبل  از این که از این حرفها زیاد زده شد و قدمی برداشته نشد،امیدواریم این بار یک "تاتی تاتی" هم که شده، انجام شود ،واین وعده هم مثل وعده های سرخرمنی قبلی نباشد .فقط باید جلو جلو گفت که این موجود"پا"ندارد که قدم بردارد،چرا که در بند"۳" همین بیانیه زیرآب بند"۱" زده شده وبه زبان بی زبانی گفته "ما هیچ تضمینی نمیدهیم،ولی پول دوا و درمان وخدای نکرده هزینه دفن وکفن حملات بعدی را قانونا تقبل می فرمائیم.
در بند قانونی شده ۲ آمده است که :
. (آمریکا به دولت عراق تأکید کند که به تعهداتی که به ایالات‌متحده برای تضمین سلامت و بهزیستی کسانی‌که در کمپ لیبرتی زندگی می‌کنند داده است، عمل کند."
 این سفارش هم که قبلا شده بود و جمله"آمریکا به دولت عراق تاکید کند"، بیشتر شبیه سفارش یک صاحبخانه به  بچه لوس وحرف گوش نکنش می ماند نسبت به رعایت حق و حقوق بچه مستاجر که "بابا جون اذیتش نکنی ها" !
 قبلا هم چنین نصیحت پدرانه ای از "آقای آمریکا" به دولت  عراق شده بود،ودیدیم که دولت عراق اصلا گوشش بدهکار نبود،چرا که هیچ تنبیه یا تشویق عملی  از طرف  آمریکا در پشت آن نیست،یعنی این یک خالی بندی واز سر به در کردن مسئولیت خود آمریکا در قبال زندانیان لیبرتی بیش نیست .
امّا دربندی دیگر یعنی بند ۴ آمده است که :
). آمریکا باید) با استرداد ساکنان لیبرتی به رژیم ایران مخالفت کند."
باید خدمت این طفل معصوم از همه جا بی خبر یعنی آمریکا  یاد آوری کرد که همه دنیا نه تنها  با استرداد یک یا چندین انسان که از ستم حاکمان کشور خویش به کشور دیگری حتّی جهت مبارزه مسلحانه بر علیه آن حاکمان  به آن کشور ثالث پناه آورده اند مخالف است،بلکه سالهاست که غیر قانونی وضدّ بشری هم اعلام شده است.امّا انسان یا انساهائی"استرداد" شده و شده اند وهیچکس هم به اصطلاح ککش گزیده نشده. برا ی نمونه دستگیری واسترداد "عبدالله اوجلان" به ترکیه، ویک  نمونه دیگرش استرداد به"ضرب حمله مسلّحانه" به اشرف وتحویل ۷ انسان به رژیم اسلامی ایران بود،علی رغم اینکه لحظه به لحظه محل نگهداری آنها توّسط خود جماعت مرتّب اعلام می شد.باید باز تاکید کردکه، این عمل ضدّ انسانی و غیر قانونی هم بستگی به شرایط دارد .
در بند ۵ آمده که :
). آمریکا باید) یک استراتژی را به اجرا بگذارد که به یک انتقال سالم و امن و دائمی ساکنان کمپ لیبرتی رهنمون گردد و  طرحی را در بربگیرد که  شامل نقشه مسیر و جزئیات قدم‌هایی باشد  که بایستی به این منظور توسط کشورهای پذیرای ساکنان، ایالات‌متحده، کمیسر عالی پناهندگان ملل متحد و ساکنان کمپ برداشته شود."
وقتی به تک تک کلمات این بند توّجه شود،بیشتر آدم به یاد داستان آن همشهری "لر" ما می افتد که در زیر منبر آخوندی نشسته بود وآن آخوند راجع به شرایط عبور از پل سخت"پل صلات" سخن می راند که، از لبه شمشیر تیزتر،از مو باریک تر،ووووووو، .
لر همشهری از جا بلند شد وبه ز بان لری گفت :" خو بگو نی بو رد شی"،یعنی بابا راحتمون کن بگو  نمیشه رد شد. کلماتی مثل استراتژی،طرحی، نقشه مسیر،قدمهائی،دست آخر هم آب پاکی روی دست همه ریخته ومسئولیت را از گردن خویش برداشته و پای سازمان ملل(که فقط کارش نصیحت و غیره است وهیچ جنبه اجرائی در این زمینه ها ندارد) را به میان می کشد+ کشورهای پذیرای ساکنان که معلوم نیست کدام کشورهائی هستند .
   در این رابطه هم قبلا دیدیم وداریم می بینیم که کشورهای "پناهنده پذیر" چه پاسخ محکم وعملی به درخواست مسئول کمیسر خیلی عالی پناهنده گان آقای"آنتونیو گوترس" دادند.آلبانی هم که قطره ای"به فرمان" عمل می کند.
بند ۶ امر فرموده که:
۶). ادامه همکاری نزدیک‌بین ساکنان کمپ لیبرتی و مقامات در پروسه انتقال را تشویق کند .
در این رابطه باید گفت که همکاری شدید ساکنان کمپ لیبرتی(بخوانیم رهبرو رئیس جمهور برگزیده مقاومت)  طی سالهای گذشته به شدّت انجام شده است،و اگر کسی منکر شود،باید گفت :
پس اینهمه تظاهرات و کنفرانس وبیانیه وهیئت ها ی سینه زنی مملو از هزاران وکیل جهت هرچه سریعتر انتقال اسیران مستقر در زندان لیبرتی به مکانی امن چیست ؟
 مگر چشم و گوشی موجود نیست که ببیند وبشنود که داد همه وکیلان و وزیران پیشین و حال و آینده در آمده که آقا ما نمیخواهیم این زندانیان در یک کمپ(حتّی اعلام شده از طرف کمیسر خیلی عالی پناهنده گان) در یک کشور نا امن که هر روز ا ز چهار طرفش موشک و بمب می بارد و چند شهر مهمّش در عرض چند ساعت به تسخیر داعش در می آید،وتازه جدای از همه اینها دولتش دست نشانده یا اصلا خود همان رژیم جنایتکار اسلامی ایران است،بمانند ؟
ضمنا مگر هر سال در ویلپنت پاریس به ابتکار"رئیس جمهوربرگزیده مقاومت" یک تجمّع عظیم باهزینه های گزاف جهت اعتراض به نگهداشتن زندانیان در لیبرتی عراق وانتقال هرچه سریعتر آنها به خارج از عراق برپا نمی شود ؟
خانم رئیس جمهور که دیگر جهت انتقال این زندانیان که خواب وخوراک ندارد و از فشار و درد دچار"پیری زودرس"هم شده است،و این یک سری مامور ریز ودرشت هستند که مرّتب بر ماندن آنها در عراق تاکید می کنند وزمینه حمله های پی در پی را نیز خود برنامه ریزی هم می کنند تا از شرّشان راحت شوند.
وبالاخره در بند۷ چنین می خوانیم که :
). به کمیسر عالی پناهندگان ملل متحد در تسریع روند انتقال به اماکن امن در خارج عراق، مساعدت کند."
این سفارش هم که سالها قبل به کمیسر "خیلی عالی" پناهنده گان دول متحد شده بود.تکرارش یعنی فرار از مسئولیت توّسط آمریکا در قبال زندانیان لیبرتی .یعنی این قوانین امضاء شده ته کار مرتّب مسئولیت را ازگردن آمریکا برداشته و به دیگری واگذاشته  است .
در یک کلام باید گفت :
یاد کلاسهای"تبیین جهان" سال ۱۳۵۸ بخیر که در آنها سربسته آموزش داده می شد که به"صدّ اصلی دوران" اعتماد واعتباری نیست .
لازم به ذکر است که اگر این ۷ ماده"قانونی شده" باعث حفظ جان وسلامتی وانتقال سریع  بچّه های مردم ایران به مکانی امن شد،حتما باید کتابهای تبیین را دستکاری وتصحیح نمود،واگر خلاف آن اثبات شد، باید از فریبکاری وهوچیگری برای همیشه دست کشید،واز خاک پاشیدن به چشم ملّت خود داری کرد.
جدای از توضیح بالا،پرسیده می شودکه سندو شاهدکجاست که از آن سالها به خیری یاد می شود ؟
 در جواب باید پاسخ داد که :
اشرف سابق
لیبرتی حاضر
کارتها"تضمین" سنجاق شده بر سینه جانباختگان
م-ت اخلاقی                                                                             ۱۳ آذر ۱۳۹۴   

هیچ نظری موجود نیست: