جمعه، آبان ۱۵، ۱۳۹۴

پاسخ به پیشنهاد فریبرز رئیس دانا در رابطه با تشکیل کمپین برای نجات مجاهدین باقی مانده در لیبرتی. حماد شیبانی

پاسخ به پیشنهاد فریبرز رئیس دانا در رابطه با تشکیل کمپین برای نجات مجاهدین باقی مانده در لیبرتی
همه مبارزین ترقیخواه ، عدالت جو و انسان دوست را فرا می‌خواند تا از طریق واکنش اعتراضی در مجامع بین‌المللی و در انظار افکار عمومی مردم جهان، اقدام کنند. نباید اجازه داد که این پرونده همانند سایر پروندهای مشابه در کارنامه تروریسم دولتی جمهوری اسلامی از طریق دول غرب وجه المصالحۀ باز سازی روابط پسابحران اتمی با جمهوری اسلامی گردد. تروریسم دولتی، آشکارترین وجه نقض حقوق بشراست که همچنان بخش مهمی از سیاست و دیپلماسی داعش ایرانی است.
پاسخ به پیشنهاد فریبرز رئیس دانا در رابطه با تشکیل کمپین برای نجات مجاهدین باقی مانده در لیبرتی
چند ساعت پیش چهره برجسته کنشگری سوسیالیستی فریبرز رئیس دانا در رابطه با کشتار اخیر علیه مجاهدین اسیر در کمپ " آزادی"پیشنهاد
تشکیل یک کار زار جهانی" را به صورت زیر مطرح کرد:
برای خروج امن وشرافتمندانه ساکنان لیبرتی و انتقال آنها به سر زمین هائی که دوست دارند و برای نجات این بی دفاع ماندگان از این کشتار های بی رحمانه ی، که گاه به گاه تکرار می شود تا فقط قدرت طلبی سیاسی گروهها و دولت ها را ارضا کند، پیشنهاد تشکیل یک کمپین بین المللی را دارم . همین جا یاد آور می شوم که این کار با همت پیش گامانه رفقا و یاران و علاقه مندان آزادی خواه ساکن در اروپا و البته همدلی و همکاری صمیمانه و گسترده همه ی ایرانیان و آزادی خواهان همگام ما میسر میشود. دوستان ما در اروپا امکانات و عزمشان بالا است. این گونه که اوضاع پیش می رود می بینیم که خود بخود نه اراده ای برای نجات آنان وجود دارد و نه نیروئی برای باز داشتن مهاجمان. باقی مانده تقریبا دو هزار نفری در لیبرتی در معرض نابودی کاملند. نگذاریم این انسانها در جلوی چشمان ما بیش از این آماج کشته شدن های بعدی قرار بگیرند. آنها باید شرافتمندانه و امن به سر زمینهای دیگر منتقل شوند، حتا اگر نیت قلبی شماری از آنان یا مدیرانشان شهادت طلبی باشد. این کمپین با نیروی درونی آزادی خواهی و برابری خواهی شرکت کنندگان در آن شکل می گیرد و نه در ادامه ی ایدئولوژیهای هوادارانه یا خصمانه. دوستان آزادی خواه و سوسیالیست ساکن در اروپا! از هر سازمان و طیفی که هستید ، اگر به هستی مستقل و حقوق انسانی آزاد همگان اعتقاد دارید این کار زار را سازمان بدهید و از تمام نیروهای مردمی جهان یاری به ظلبید وهمه ی دولت های در گیر را مخاطب قرار دهید و بخواهید دست از توطئه و کشتار و سکوت و بر دارند و با اقدام عملی وارد کارزار شوند. از عوامل واقعی این جنایت ها بخواهیم پایشان را از این میدان بیرون بکشند. شفاف و غیر جهت گیرانه و مصمم باشیم . بگذاریم در این جریان جنایت کاران دست خودشان را رو کنند. فعلا فقط نجات ساکنان و دور کردنشان از این آماجگاه ضد انسانی را پی بگیریم. روی یاری ما در حد مقدورات واقعی مان در ایران حساب کنید.
دهها نفر با این ایده اغلب برخرد مثبت کردند برخی نیز بنا به سرشتشان پاچه گرفتند که به توچه
کسی گفت خوب است همه ما این فرهنگ ولایی را کنار بگذاریم و سعی کنیم هم انتقادکننده و هم انتقادپذیر باشیم. به نظر من فیس‌بوک و کامنت‌گذاری خود یک راه عقده گشایی است. و البته ممن منظورش را نفهمیدم
یکی دیگر افاضه کرد که:
«این بد بختها خودشان در بازداشت درون سازمانی بسر میبردن زندانهایی مثل اشرف و لیبرتی و زندانبانانی دیکتاتورو روانی و خونخواری مثل مریم که انطرف دنیا این زندانیان محصور شده در سیم خاردار و ذهن بسته خویش که حاصل از ایدئولوژی است گرفتار شدند را کنترل میکردن»
کیس دیگر توصیه داشت: «به شرطی که کمپینی که باشه کاملا مشخص باشه که از مجاهدین نیست. به نظرم مئ تونه برای هر گروهی که این کار را انجام میده مانور قدرت خوبی‌ باشه.»
فریبرز رئیس دانا البته این یکی را به موقع جواب داد.
فریبرز رئیس دانا:
«ما مطلقا دنبال مانور قدرت نخواهیم بود. فقط انگیزه انسانی. این حد اقل یک تمرین برای صداقت خودمان با خودمان»
من نیز برای رئیس دانا خصوصی نوشتم که:
رفیق گرامی فریبرز رئیس دانا
برای اطلاع امثال شما عزیزان و فقط به عنوان یک تجربه شخصی میگویم در اوج تدارک هولناک آمریکا برای حمله به عراق من و چند رفیق کمپینی برای خروج و ترانسفر برخی افراد بیرون شده ه ویا بیرون آمده از مجاهدین به شمول چند تن از برجسته ترین مجاهدان شناخته شده نظیر تقوائی وخانواده اش ایجاد کردیم حتی در همین رابطه بعنوان " قاچاقچی آدم " درفرودگاه فرانکفورت دستگیر شدیم والبته به همت وکلای برجسته ای مثل ویکتورفاف وکیل بادرماینهوف و سایر مبارزان به فاصله چند روز آزاد شدیم .و بدون اغراق نزدیک به صد پناه جو را به دار امان رساندیم فقط در یک دوره کوتاه کمپینی. مجاهدین در بالاترین سطح نزد اردنیها سعایت کردند و من را که نه کمتر از بزرگترین چهره هایشان معروفیت داشتم به عنوان جاسوس رژیم به دام استخبارات اردن انداختند . زندانی شدم و اگر پادر میانی عرفات واحمد عزام که الان سخنگوی دولت فلسطین است نبود . خودت میدانی چه میشد. میدانی چرا چون طبق فهم کار بدستان مجاهد من بریده های لایق مرگ مجاهد را نجات میدادم که در رمادی اسیر بودند. و برای گذران زندگی بردگی میگردند. برای آنکه زنده بمانند....... همین برای حتی یک قطره خون که از بینی هرمجاهدی و هرآواره ودربندی که بریزد باندازه خودت غمینم اما دلم نیامد که این قصه با تو نگویم . با اینهمه تو اگر اینجا میبودی و کمپینی میزدی در کنارت بودم چراکه تو سرشت ویژه ای داری.
فریبرز جواب رفیقانه ای داد ومن با اجازه او بود که پیام فوق را در صفحۀ "فیسبوک" اش به گونه زیر درج کردم وخطاب به بازدید کنندگان آن صفحه نوشتم که
پیام بالا را برای فریبرز رئیس دانا به طور خصوصی فرستادم . با اجازه اینجا میگذارم تا شما عزیزانی که دغدغه بجا دارید نیز در جریان قرار بگیرید. به نظر م با احترام به طرح های پیشنهاد شده از سوی گنشگران مدنی در این رابطه عنوان میشود وظیفه ما در حدی است که ما در این اعلامیه عنوان کرده ایم : تا نظر شما چه باشد
هجوم نظامی- تروریستی جمهوری اسلامی
به کمپ « لیبرتی » و کشتار دهها پناهجو ی وابسته به سازمان مجاهدین خلق ایران
در اثر حمله نظامی و برخورد چندین راکت به اردوگاه «آزادی» ، محل استقرار كنونى پناهندگان مجاهدين خلق ایران، ده‌ها نفر کشته و بیش از صد نفر بشدت مجروح شده‌اند. تصاویر مختلف مخابره شده نشان‌دهنده آن است که ساختمان‌های کمپ آزادی مورد اصابت راکت‌ها و موشک‌های شلیک شده قرار گرفته‌اند. شمار کشته شدگان و قربانیان این جنایت در حال افزایش است.
انتخاب زمان حمله (یک روز پیش از برگزاری کنفرانس وین درباره سوریه) تقريباً هيچ شكى باقى نمى‌گذارد كه جمهورى اسلامى یا بطور مستقیم و از طريق سپاه قدس كه فعلاً در عراق و سوریه حضور دارند و يا بوسیله نيروهاى دست نشانده خود در عراق به اين اقدام خونبار دست زده است . تلاش مذبوحانه رسانه‌های رژیم در نسبت دادن این اقدامات جنایتکارانه به نیروهای موهوم تحت هر عنوان ، دروغ بیشرمانه‌ای بیش نیست. افراد بیدفاع وابسته به مجاهدین در کمپ موسوم به "آزادی " ، پناهندگانی بودند که زیر نظر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و پیش ازآن زیر نظر ارتش اشغالگر آمریکا در عراق قرار داشتند. مسولیت حفاظت جان پناهندگان بر عهده دولت عراق، دولت آمریکا و نیز سازمان ملل متحد قرار دارد . باید متذکر شویم که مشابه این اعمال جنایتکارانه تا کنون چندین بار علیه پناهجویان وابسته به مجاهدین در عراق، هم در کمپ اشرف و هم در همین کمپ فعلی توسط رژیم جمهوری اسلامی و همدستان آنان در حکومت عراق تکرار شده است. ما صدای اعتراض خود را علیه همه این نیروها اعم از اینکه مستقیم یا غیر مستقیم در شکل گیری این رویداد تاسف بار سهیم هستند بلند می‌کنیم و وجدانهای آگاه مردم جهان را فرامی‌خوانیم که فشارهای لازم را برای پایان دادن به این کشتار آشکار را به محافل ودولت‌های دی نفوذ در صحنۀ عراق وارد آورند تا به هر شکل ممکن مانع ادامه این قتل عام شوند.
دست‌اندرکاران رژیم جمهوری اسلامی باید بخاطر اجرای این نقشه شوم، به پای میز محاکمه در دادگاهی بین المللی کشانده شوند. رژیمی که دقیقا در آستانه نخستین اجلاس باصطلاح راهیابی برای بحران سوریه با مشارکت جمهوری اسلامی و آمریکا و با سوءاستفاده از فضای تبلیغاتی موجود پیرامون این اجلاس در رسانه‌های بین‌المللی، دست به چنین عمل جنایتکارانه‌ای زده است.
سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران همه مبارزین ترقیخواه ، عدالت جو و انسان دوست را فرا می‌خواند تا از طریق واکنش اعتراضی در مجامع بین‌المللی و در انظار افکار عمومی مردم جهان، اقدام کنند. نباید اجازه داد که این پرونده همانند سایر پروندهای مشابه در کارنامه تروریسم دولتی جمهوری اسلامی از طریق دول غرب وجه المصالحۀ باز سازی روابط پسابحران اتمی با جمهوری اسلامی گردد. تروریسم دولتی، آشکارترین وجه نقض حقوق بشراست که همچنان بخش مهمی از سیاست و دیپلماسی داعش ایرانی است.
سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران
29 اکتبر 2015 برابر با 7 آبان
ماخذ
 https://www.facebook.com/hemad.sheybani/posts/1030007603710545

هیچ نظری موجود نیست: