جمعه، بهمن ۱۸، ۱۳۹۲

انتشار ویرایش جدید کتاب «نجواهای نجیبانه: نقد نظام جمهوری اسلامی و رهبران آن

انتشار ویرایش جدید کتاب «نجواهای نجیبانه: نقد نظام جمهوری اسلامی و رهبران آن» (+لینک دانلود)

کتابی گویا از کارنامه جمهوری اسلامی و رهبران آن در هفت جلد و شش هزار صفحه

انتشار ویرایش جدید کتاب «نجواهای نجیبانه: نقد نظام جمهوری اسلامی و رهبران آن»
«کتابی که پیش رو دارید، «راهی به رهایی» است از راه آگاهی، بدون دادن هزینه‌های گزاف و بی‌حاصل از جان و جیبِ مُلک و مردم ایران‌زمین؛ نجواهایی است نجیبانه و برآمده از اندیشه‌ها و قلم‌های گوناگون و رنگارنگ، که وجه مشترک همه آنها، دلسوزی و نیکخواهی برای ایران و ایرانی و رهبران ایران و تلاش برای یافتن و نشان دادن راه صحیح و استوار رهایی است.»
پنجمین ویرایش کتاب «نجواهای نجیبانه» در فضای مجازی، به صورت کتاب الکترونیک انتشار یافت. این کتاب، مشتمل بر مجموعه نامه‌های سرگشاده خطاب به رهبران و مسؤولان جمهوری اسلامی و بسیاری اسناد و نوشتارهای تاریخی دیگر است.

در بخشی از مقدمه کتاب می‌خوانیم:
«در انتخاب نوشتارهای این کتاب جهت انتشار، هیچ‌گونه جهت‌گیری خاصی، أعم از سیاسی، مذهبی، صنفی و...، لحاظ نشده است؛ و البته حُسن و ویژگی کتاب «نجواهای نجیبانه»، این است که نامه‌ها و نوشتارهایی که ممکن بود در دستان تطاول‌گر خزان زمان و بدون ثبت ماندگار، به دامان نسیان سپرده شوند - به‌ویژه با توجه به اینکه نویسندگان برخی از آنها نامشخص یا غیرمشهور هستند - اینک به صورت یکجا، و بدون هرگونه دخل و تصرف یا جهت‌گیری خاص در انتخاب نوشتارها، ثبت و ماندگار شده‌اند؛ و کارنامه‌ای هستند از داوری مردمی که امروز و دیروز، تحت تدبیر یا بی‌تدبیری حکومت جمهوری اسلامی، زندگی کرده‌اند و طعم تلخ این نظام را با جسم و جان چشیده‌اند، برای به‌سازی، به‌زیستی و به‌روزی فردا و داوری تاریخ و آینده و البته داوری وجدان‌های بیدار امروز، که با توجه به تنوع نویسندگان و شیوه بیان آنها، می‌توانند قضاوتی کلی و منصفانه نسبت به دیروز و امروز فراهم آورند و دورنمایی امیدبخش برای فردا ترسیم سازند»

پس از انتشار ویرایش‌های پیشین کتاب با اسم مستعار، پلیس «فتا»ی اصفهان توانست هویت من را، به عنوان ویراستار و ناشر کتاب، شناسایی کند و مرا تحویل بازداشتگاه اداره اطلاعات اصفهان کند؛ انتشار ویرایش جدید کتاب همراه شده است با نگارش نامه‌ای سرگشاده خطاب به آقای خامنه‌ای که در آن می‌خوانیم:
«رئیس بازداشتگاه اطلاعات شما در اصفهان (بازداشتگاه «الف. طا» در زندان مرکزی اصفهان) به من گفت ما با بررسی کتاب و وبلاگ «نجواهای نجیبانه» به این نتیجه رسیده‌ایم که اگر آمریکا و اسرائیل، میلیاردها دلار خرج می‌کردند، نمی‌توانستد همان کاری را انجام دهند که تو به صورت رایگان کرده‌ای! فارغ از اغراق مهمل او و این‌که شاید به معنای دقیق میلیاردها دلار توجه نداشت، باید بگویم که نیاز به میلیاردها دلار نیست، آگاهی، سرانجام رهایی‌بخش خواهد بود و جرم من فقط «آگاهی‌بخشی» بوده است. آری، شما از «آگاهی» و «بیداری» مردم می‌ترسید و من هدف خود را «یافتن راهی به رهایی از راه آگاهی» می‌دانم و می‌دانم که «رهایی، رایگان نیست»»؛

در بخش دیگری از این نامه آمده است:
«آقا خامنه‌ای! پیشنهاد می‌کنم حداقل نیم‌نگاهی به فهرست مطالب کتاب «نجواهای نجیبانه» بیندازید، که فهرست فشرده‌ای است از کارنامه جمهوری اسلامی و رهبران و مسؤولان آن، به‌ویژه شخص شما، در زمینه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، مذهبی و...؛ شاید... شاید در خفا و خلوت، شرم و آزرمی آزارتان داد!»

در ادامه نگاهی می‌اندازیم به فهرست اجمالی و کلی مطالب کتاب‌ها:

- پیش‌درآمد؛ آشنایی با ساختار جمهوری اسلامی و رهبران آن
- نوشتارهای درباره چیستی و چرایی نامه‌نگاری به رهبران جمهوری اسلامی
- نامه‌ها از روح‌الله خمینی
- نامه‌ها به روح‌الله خمینی

- نامه‌ها از علی خامنه‌ای
- نامه‌ها به علی خامنه‌ای [بیش از چهارصد نامه سرگشاده خطاب به خامنه‌ای]
- سایر پیام‌ها و نوشتارها خطاب به علی خامنه‌ای
- نامه‌ها به خانواده علی خامنه‌ای

- نامه‌ها به اکبر هاشمی بهرمانی (رفسنجانی)
- نامه‌ها به محمد خاتمی
- نامه‌ها به محمود احمدی‌نژاد
- نامه‌ها به صادق لاریجانی
- نامه‌ها به سایر سران و مسؤولان بلندپایه جمهوری اسلامی
- نامه‌ها به میرحسین موسوی
- نامه‌ها به فقها و مراجع تقلید

- غوغای برکناری آیت‌الله منتظری (همراه با مکاتبات منتظری و خمینی)
- گزیده‌ای از نجواهای نجیبانه علی‌اکبر سعیدی سیرجانی
- بیانیه‌های اعتراضی میرحسین موسوی
- سایر نجواهای نجیبانه محمد نوری‌زاد و نامه‌های نوشته‌شده خطاب به او

- فراز و فرود پرونده کشتارهای دهه شصت
- فراز و فرود پرونده قتل‌های زنجیره‌ای
- فراز و فرود پرونده جنایت کهریزک
- فراز و فرود پرونده قتل ستار بهشتی
- کشته‌شدگان پس از انتخابات ریاست جمهوری سال هشتاد و هشت

- جلوه‌ای از کارنامه حقوق بشر جمهوری اسلامی
- نجواهای پراکنده

- گزیده‌ای از سروده‌های سیاسی - اجتماعی
- گزیده‌ای از متون ادبی سیاسی - اجتماعی
- «حیواناتی که بر ما حکومت کرده‌اند!»

هیچ نظری موجود نیست: